Önállóan dolgozni, de egyfelé húzni

2015. június 16., címkék: zsinati bizottságok, jövőkép, huszár pál, szabó istván

A Zsinat április 22-i ülésén választotta meg az állandó zsinati szakbizottságok tagjait a következő hat évre. A tíz tanácsadó, döntés-előkészítő testület még aznap délután megalakult, vezetőt választott, többségük megkezdte munkáját. Június 10-én ezek elnökeivel és előadóival találkozott a Zsinat Elnöksége, hogy egyeztessenek a következő hat év feladatairól, a bizottságok működési rendjéről.

Ülésezett az Egyház-szociológiai Bizottság

2013. január 29., címkék: szociológia, zsinati bizottságok

Január 25-én az Egyház-szociológiai Szakértői Bizottság tagjai tanácskoztak. Az Egyházkerületek delegáltjai (Gál Sándor, Kovács I. Gábor, Dr. Márkus Mihály, Tőkéczki Ilona) munkájukat még 2009-ben kezdték meg, azonban közel egy évi működés után sajnos a bizottsági munka alábbhagyott.